Tersine Beyin Göçü Zirvesi Basın Bülteni

GreaTR, Türkiye’nin ilk Tersine Beyin Göçü Zirvesi ile geliyor!

Türkiye’nin son yıllardaki en büyük problemlerinden biri olan beyin göçü probleminin çözümüne ilk adım 29 Haziran’da GreaTR ile birlikte atılacak!

29 Haziran Çarşamba günü İstanbul Planlama Ajansı Florya Kampüsü’nde 15.30 – 19.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan Tersine Beyin Göçü Zirvesi ile Türkiye’nin son yıllarda artışa geçen en önemli problemlerinden birine Türk iş ekosistemi özelinde  farkındalık yaratılması ve önümüzdeki süreçte çözüm için gerekli olan yol haritasının ilk adımının atılması planlanıyor. 

Yurt dışında okumuş olan ve sektörünün lideri isimlerin konuşmacı olacağı zirvede Türkiye’nin en önemli şirketlerinin insan kaynakları yöneticileri ve ana siyasi partilerin temsilcileri dinleyici olarak katılacak. 

1,5 yıldır Yurt dışında okuyan Türk öğrencilerle Türkiye’nin önde gelen şirketlerini bir araya getiren GreaTR aynı zamanda bu faaliyetleriyle tersine beyin göçünü de destekleyici projeler ile de dikkat çekiyor. 29 Haziran’da düzenleyeceği Türkiye’nin ilk Tersine Beyin Göçü Zirvesi ile birlikte Türkiye’nin en büyük problemlerinden biri olan beyin göçü probleminin çözümü için de ilk adımı atacak.

Konuşmacılar arasında yurt dışında eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye dönerek kariyerlerine Türkiye’de devam eden kişiler ve bunun dışında yurt dışında okuyan Türk öğrencileri temsilen Hollanda, İngiltere ve İsviçre’den Türk öğrenci topluluklarından öğrenciler konuşmacılarımız arasında yer alacak.

Diğer konuşmacılar arasında; Silikon Vadisi Eski Yöneticisi ve Yarın İçin Şimdi Derneği Yön. Kur. Bşk. Taylan Yıldız, Evrim Kuran Danışmanlık Kurucusu ve Universum Türkiye Lideri Evrim Kuran, Kolektif House Kurucusu Ahmet Onur,  Tmob CEO’su Rudi Dökmecioğlu, Koç Holding İnsan Kaynakları Koordinatörü Önder Korkmaz ve Microsoft Global Ürün Geliştrime Direktörü ve CitusData CEO’su Umur Çubukçu yer almaktadır. 

Tersine Beyin Göçü Zirvesi online olarak yayınlanacaktır. Online katılım için biletler Biletix’te. 

Fiziksel olarak kurumsal katılım sağlamak isterseniz kurumsal@greatr.org adresine mail atabilirsiniz.

Zirvenin tam ismi: “GreaTR Tersine Beyin Göçü Zirvesi”dir

Sosyal medya paylaşım politikası:

Tersine beyin göçü zirvesi’nin logosu basın kitinden indirildiğinin dışında kullanılamaz. Logo’dan GreaTR logosu ayrı bir şekilde kullanılamaz. 

İlgili logolara ve görsellere aşağıda belirtilen drive linkinden ulaşabilirsiniz.

Renk Paleti:

Mor: #9077D1      Beyaz: #FFFFFF   Siyah: #000000

Logolar ve Görseller:

Logolar ve Görseller İçin Drive Linki

-TBGZ logosu belirtilen marka renkleri dışında kullanılamaz.

-TBGZ logosu kullanılırken logonun tasarımı üzerinde değişiklik yapılamaz. Kullanılan font ve yazı değiştirilemez.

-TBGZ logosu kullanılırken belirtilen marka renkleri dahi olsa iki renk aynı anda kullanılamaz.

-TBGZ logosu kullanılırken “dagrade” uygulanamaz.

-TBGZ logosu üzerinde döndürme işlemi uygulanamaz.

-TBGZ logosu kullanılırken üzerine herhangi bir katman eklenemez, logonun bir kısmı yahut tamamını kaplayan tasarımlara izin verilmez.

-TBGZ logosu dijital platformlarda asla 70 px’den küçük kullanılamaz. Basılı platformlarda 20 mm’den küçük kullanılamaz.

Tersine Beyin Göçü Zirvesi Web Sitesi

GreaTR internet sitesi

GreaTR Instagram hesabı

Tersine Beyin Göçü Zirvesi Instagram hesabı

Biletix Linki 

GreaTR Ekşi Sözlük içeriği

GreaTR Basın Kiti

tr_TR