Vaka Analizi

İş ve Staj Programını Tanıttığımız Şirketler

İncelenmeye Değer Vaka Analizlerimiz

Vakko 

Challenge: 

Moda sektöründe adını sıkça duyduğumuz sektör liderlerinden birisi olan Vakko’nun mevcut Moda Tasarımcısı ve Satın Almacı ihtiyacı ve bu ihtiyacı dünyanın en başarılı okullarından mezun olmuş insanlarla gidermek istedi.

ÇÖZÜM:

Tasarladığımız işe alım programı ile dünyanın en iyi tasarım okullarından mezun moda tasarımcısı ve en nitelikli satın almacılar ile buluşturduk.

İşe İlanı Duyurusu

 

 

 

Mavi 

Challenge:

Globalde adından sıkça bahsettiren Mavi, Almanya, Rusya, Türkiye ofisleri için yurt dışı eğitimi almış gençlere ulaşmak ve onların yetkinliklerinden yurt dışındaki ofislerinde faydalanmak istedi.

ÇÖZÜM:

İş veren markası iletişimini birinci ağızdan ‘Savan Tüysüz’ ile üyelerimize ulaştıran Mavi, oluşturduğumuz yetenek programı sayesinde Almanya, Kanada, Rusya ve TR ofisleri için.

Global Staj Programı Tasarımı ve Duyurusu

Sabancı 

Challenge:

 Dünya’nın çeşitli yerlerinde çalışma alanları bulunan Sabancı Topluluğu, dünyanın en başarılı üniversitelerinde okuyan, global eğitim yetkinliğine sahip genç yeteneklere ulaşmak istedi.

ÇÖZÜM:

  • 6 GreaTR üyesi uzun dönem staja başladı.
  • 4 GreaTR üyesi Sabancı Holding’in global kampüslerde elçisi oldu.

 

Danone

Challenge:

Danone, XP Internship programı ile yeni nesil çalışma yöntemlerini şirket bünyesine kazandırdığı bu programda yurt dışında okuyan nitelikli Türk gençlerinde dahil olmasını ve o kitleye ulaşabilmeyi istedi.

Çözüm:

22 ülke 104 şehir 220 üniversiteden GreaTR üyelerine Danone’nin yaz staj programının tanıtımını yaptık.

Garanti

Challenge:

Bir teknoloji şirketi olan Garanti BBVA Teknoloji, yaz staj programına nitelikli insan kaynağı sağlamak ve başarılı yazılımcılara ulaşmak istedi.

Çözüm: 

İş veren markası iletişimini Great Talks etkinliğimizle birinci ağızdan ‘Fatih Bektaşoğlu’’ ile üyelerimize ulaştırdı. Ardından 22 ülke 104 şehir 220 üniversiteden GreaTR üyelerine yaz staj programının tanıtımını yaptık.

E-Bebek

Challenge:

Perakende ve mağazacılık noktasında çok kısa zamanda büyük başarıya ulaşan e-bebek şirketi, vizyonunu ve şirket kültürünü yurt dışındaki genç yeteneklerin de öğrenmesini istedi.

Çözüm:

Düzenlediğimiz Great Talks etkinliğimizle e-bebek kurucusu ve Genel Müdürü Halil Erdoğmuş GreaTR üyeleri ile bir araya geldi.

GreaTR Tersine Beyin Göçü Zirvesi

29 Haziran 2022’de Türkiye’nin İlk Tersine Beyin Göçü Zirvesi’ni gerçekleştirdik. Türkiye’nin en büyük şirketlerinin insan kaynakları ekiplerinin katılımıyla Beyin Göçünü nasıl tersine çevirebileceğimiz üzerine konuştuk. Konuşmacı şirketler arasında Koç Holding, Arçelik, Microsoft gibi şirketler yerlerini aldılar.

Fiziksel Etkinlik

 

  • 70 İnsan Kaynakları Profesyoneli
  • 22 Katılımcı Şirket
  • 12 Konuşmacı

Anadolu Grubu

Challenge:

Türkiye’nin globaldeki en başarılı şirketlerinden birisi olan Anadolu Grubu,

Chief Young Officer Programına 22 ülkeden başarılı genç yetenekleri dahil etmek ve onlarla birlikte uzun dönem çalışmak istedi.

ÇÖZÜM:

Sınırlı sayıda kontenjanı olan programa çeşitli ülkelerden fiziksel çalışmak üzere başvuru alındı. Anadolu Grubu globalde eğitim almış 1 kişiyi programına dahil etme şansını buldu.

Loreal Great Mock

Challenge:

Sektör bakımından dünya lideri olarak gösterilen Loreal, İş veren markası iletişimini yurt dışında okuyan Türk öğrenciler özelinde tanıtmak ve onlara ulaştırmak istedi.

ÇÖZÜM:

Düzenlediğimiz Great Mock (Mülakat Simülasyonu) etkinliğimizde L’Oreal’i 70 KİŞİ İLE BULUŞTURDUK

İSTANBUL PLANLAMA AJANSI

Challenge:

İstanbul Planlama Ajansı, İstanbul hakkında yeniden düşünmek ve üretmek isteyen paydaşları bir araya getiren bir “ortak akıl” mekanizması dahilinde yurt dışındaki Türk öğencilerin global deneyimlerini İstanbula aktarmalarını istemesi sonucu yaz staj programı yaratılmasını istedi.
Çözüm:

Yarattığımız staj programı sayesinde İstanbul Planlama Ajansı’nın Vizyon 2050, Kamusal Tasarım, İstatistik, Sosyal Politikalar ofislerine toplamda 6 GreaTR üyesini fiziksel olarak İstanbul’da staj yapmasını sağladık.

İŞ BANKASI WORKUP

Challenge:

İş Bankası Girişimcilik Hızlandırma programı Workup program içerisinde bulunan startuplara global bağlantılar sağlaması amacıyla Marketing ve Business Intern arayışı içerisindeydi.
Çözüm:

İş Bankası Workup’ın 6 aylık uzun dönem stajyer ihtiyacını GreaTR’ın dikkat çeken üyelerini listeleyerek uygun olanlarını İş Bankası Workup ekipleriyle bir araya getirdik ve üyelerimiz İstanbul’a gelerek stajlarını gerçekleştirdiler.

Tersine Beyin Göçü Zirvesi'ne Katılan Şirketler

tr_TR