Londra’da Öğrenci Olmak – GreaTR

Londra’da bir hafta sonunuz var, şanslısınız ve hava çok güzel! O zaman rota yeniden oluşturuluyor…

Marylebone’da yer alan Monocle’da güne nefis bir kahve içerek başlayabilirsiniz. Hatta kahve içtikten sonra menüde yer alan o çok lezzetli tatlara hayır diyemeyerek kahvaltıyı da aradan çıkarabilirsiniz. Karnınız doydu, o zaman biraz da keşif zamanı! Hem alışveriş yapabileceğiniz hem de hayran kalacağınız mimarı yapılara göz atabileceğiniz en gözde iki caddesi Regent ve Oxford Street’te ufak bir tur atabilirsiniz. Burada Londra’ya ait o meşhur kırmızı otobüsler ve telefon kulübeleriyle karşılaşacaksınız. Artık burada bir selfie çekilme vakti geldi demektir.

Buradaki turunuzu tamamladıktan sonra büyük reklam panolarıyla ünlü Piccadilly Circus, sizin National Gallery’e bağlantı noktanız olacak. Londra’ya gelip de Van Gogh’un Ayçiçeği tablosunun yer aldığı bu ünlü galeriyi gezmemek de biraz ayıp olurdu… Oldukça yürüdük, karınlar acıktı. Covent Garden’a çıkıp lokal lezzetler tatmak için Neals Yard’da bulunan Homeslice’da kocaman bir pizza siz mest edecek. Klasik bir Londra sahnesinde müzikal izlemeden dönmemelisiniz, o halde Lion King’e biletiniz hazır mı? Etkisinden çıkamadığınız bu müzikalden sonra bir kokteyl de iyi gider… O zaman rotanız China Town’da bulunan Experimental kokteyl bara doğru! Şimdiden afiyet olsun.

İkinci, yani son gündesiniz Ama biliyoruz çok keyiflisiniz! Bugün gözünüzü London Eye’da açtınız, işte burada kendinizi gerçekten Londra’da hissedeceksiniz çünkü artık tüm şehir ayaklarınızın altında… Bu arada küçük bir not: buraya online rezervasyon yaptırmak size oldukça zaman kazandırır. Kokusuna dayanamayacağınız, fırından yeni çıkan mis kokulu poğaçalarla ve keklerle buluşma vakti geldi, Gail’s Bakery’de kahvaltınızı yaptıktan sonra artık kraliyet ailesiyle tanışma vakti! Monarşi kokan Buckingham Palace’a tüm gününüzü ayırın çünkü bugün kendinizi kral/kraliçe gibi hissedebilirsiniz. Bu kadar Londoner bir günden sonra 5 çayı yapmadan dönmemelisiniz. Ünlü Harrods’ın bulunduğu caddede olan Elan Cafe’de çayınızın tadına verebilirsiniz. Londra’da son akşam yemeği; iki gündür İngiltere lezzetlerine doyduk, bugün Signor Sassi’de keyifli bir İtalyan akşamı zamanı!

Evet, 2 güne Londra’yı karış karış sığdırdınız. Umarız keyif almışsınızdır. Bir dahaki gezimizde görüşmek üzere!

tr_TR